Novinky

Zrušili jsme registraci k DPH. U našich služeb už DPH neúčtujeme.
Dokončili jsme migraci služby Biatec.cz do robustnějšího a stabilnějšího serverového prostředí. Věříme, že to jako klienti oceníte. Ruka v ruce s tím jsme upgradovali několik softwarových modulů. Jakékoliv i nejmenší náměty prosím i nadále posílejte na info@biatec.cz. Děkujeme Vám za vaši věrnost.
Wise přidána. Biatec.cz Vám nyní umožňuje transformovat výpisy platební brány Wise do formátu ABO / GPC / CSV / SEPA XML. Nyní můžete importovat výpisy Wise do účetního programu.
Na žádost zákazníků odesílajících zásilky na dobírku přes Zásilkovnu (Packeta) jsme doplnili transformaci jejich CSV výpisů. Nyní můžete importovat výpisy / dobírky Zásilkovny dovašeho účetního softwaru.
Biatec.cz Vám nyní umožňuje transformovat výpisy platební brány GP WebPay do formátu ABO / GPC / CSV / SEPA XML. Nyní můžete importovat výpisy z GP webpay do účetního programu.
Biatec.cz Vám nyní umožňuje transformovat výpisy s dobírkami za zásilky odeslané přes společnost GLS do formátu ABO / GPC / CSV / SEPA XML. Nyní můžete importovat GLS výpisy do účetního programu.
Na žádost zákazníků jsme doplnili transformaci CSV výpisu platební brány GoPay. Kromě dříve podporovaného XML vstupního formátu nyní už můžete transformovat i CSV výpisy pomocí služby Biatec.cz do GPC, Sepa XML.
Výpisy Zásilkovny už můžete transformovat pomocí služby Biatec.cz do GPC, Sepa XML.
Přidali jsme transformaci výpisů s dobírkami společnosti GLS do GPC i Sepa Xml prostřednictvím služby Biatec.cz.
Nyní můžete transformovat výpisy Stripe do GPC i Sepa Xml prostřednictvím služby Biatec.cz.
Pokud transformujete výpisy PayPal, možná i vaše výpisy obsahují ve sloupci s variabilním symbolem různé znaky. Účetní systémy akceptují pouze číslice. Ve vašem účtu Biatec.cz přejděte do nastavení a nastavte si parametr "Transformace var. symbolu (PayPal výpis)" na hodnotu: "Ponechat pouze číslice".
Nyní je můžete transformovat výpisy Braintree do GPC i Sepa Xml prostřednictvím služby Biatec.cz.
Nyní je můžete transformovat výpisy TrustPay do GPC i Sepa Xml prostřednictvím služby Biatec.cz.
Nyní je můžete transformovat výpisy Uloženky do GPC i Sepa Xml prostřednictvím služby Biatec.cz.
Nyní je můžete transformovat výpisy FOFR do GPC i Sepa Xml prostřednictvím služby Biatec.cz.
S novou internetovou službou George změnila Česká spořitelna i výpisy. Nyní je můžete transformovat do GPC i Sepa Xml prostřednictvím služby Biatec.cz
Nyní je můžete transformovat výpisy AiBank do GPC i Sepa Xml prostřednictvím služby Biatec.cz.
Biatec nyní dokáže najít variabilní symboly v exportu z Fakturoidu, Fofr, Uloženka, TrustPay, Braintree, Stripe a doplnit je do transakcí PayPal. Výstupem je tak transformovaný výpis PayPal ve formátu GPC / Sepa XML, který obsahuje variabilní symboly. Při importu do vašeho účetního programu se tak transakce lehce párují s vystavenými fakturami.
Používáte revoluční platební bránu Bluesnap? Nyní můžete transformovat i jejich výpis transakcí do GPC, nebo Sepa XML. Transformovaný výpis (GPC, Sepa XML) můžete následně importovat do účetního programu tak, jako bežný bankovní výpis.
Prodáváte přes Amazon? Nyní můžete transformovat CSV výpis transakcí do GPC, nebo Sepa XML. Transformovaný výpis (GPC, Sepa XML) můžete následně importovat do účetního programu tak, jako bežný bankovní výpis.
Používáte platební bránu Revolut? Nyní můžete transformovat i jejich výpis transakcí do GPC, nebo Sepa XML. Transformovaný výpis (GPC, Sepa XML) můžete následně importovat do účetního programu tak, jako bežný bankovní výpis.
Používáte platební bránu Adyen? Nyní můžete transformovat i jejich výpis transakcí do GPC, nebo Sepa XML. Transformovaný výpis (GPC, Sepa XML) můžete následně importovat do účetního programu tak, jako bežný bankovní výpis.
Používáte platební bránu GoPay? Nyní můžete transformovat i jejich výpis transakcí do GPC, nebo Sepa XML. Transformovaný výpis (GPC, Sepa XML) můžete následně importovat do účetního programu tak, jako bežný bankovní výpis.
Protože Raiffeisenbank změnila formát PDF výpisu a ten není možné korektně automatizovaně zpracovat, implementovali jsme pro naše klienty zpracování výpisů CSV, které tato banka rovněž poskytuje.

Přidali jsme tedy možnost transformovat výpisy CSV od Raiffeisenbank CZ.

Jak získat originální soubor CSV z vašeho internetového bankovnictví?

To se dozvíte v návodu - klikněte na "Raiffeisenbank".

Při transformaci tohoto souboru pak zvolte možnost: "Raiffeisenbank ČR - bankovní výpis [CSV]"
Používáte platební bránu ComGate? Nyní můžete transformovat i jejich výpis transakcí do GPC, nebo Sepa XML.
Máte podepsanou smlouvu s DPD? Ulehčete si odesílání přes DPD! Nastavte si parametry přes Můj účet -> Nastavení DPD (parametry získáte od DPD). Od této chvíle můžete využívat naši službu na vytváření zásilek v systému DPD. Vytvořte soubor csv dle příkladu se seznamem zásilek. Výstupem jsou 4 soubory: CSV soubor s tracking kódy, PDF soubor s přepravními štítky, PDF soubor s manifestem a kontrolní CSV soubor ve kterém naleznete hlášení o provedených operacích.
Odesíláte zásilky prostřednictvím českého DPD? Ulehčete si práci s tracking kódy. Po importu zásilek do prostředí mojedpd.cz transformujte soubor manifest-u (použitím naší služby) na soubor s tracking kódy ve formátu .csv. Ten už lehce lehce importovat např. do MS Excelu.
Přidali jsme možnost načítat variabilní symbol ze sloupce "Item Title" originálního výpisu PayPal. Defaultní hodnota je "Invoice Number", ale změnit ji můžete v: Můj účet > Nastavení transformace > Sloupec s var. symbolem (PayPal výpis) > na jednu z hodnot: Invoice Number / Item Id / Item Title
Přihlasujete se přes Google Account, ale teď se chcete přihlasovat přes email a heslo? Nastavte / změňte si heslo v části: Můj účet > Nastavení účtu
Přidali jsme možnost načítat variabilní symbol ze sloupce "Custom No" originálního výpisu PayPal. Defaultní hodnota je "Invoice Number", ale změnit ji můžete v: Můj účet > Nastavení transformace > Sloupec s var. symbolem (PayPal výpis) > na jednu z hodnot: Invoice Number / Item Id / Item Title / Custom No

Od dnešního dne můžete transformovat i výpisy Kreditních karet od Raiffeisenbank. Pro transformaci budete potřebovat výpis ve formátu PDF.

Poznámka: pokud výpis obsahuje transakce z více měsíců, při transformaci bude vytvořen jeden výpis pro měsíc odpovídající nejnovější transakci.

Od dnešního dne můžete transformovat i výpisy České spořitelny. Při stahování z internetbankingu zvolte "CSV - hodnoty oddělené středníkem" (;)

Poznámka: v případě, že nezvolíte konkrétní výpis ČS, ale transakce v časovém intervalu (např. 60 dnů), při transformaci výpisu budete tázáni na číslo bankovního účtu.

Aktualizovali jsme nabízené balíčky transakcí.

1) Pomlčka v čísle účtu mohla doposud způsobovat zlyhání transformace. Ode dneška už transformace výpisů Raiffeisebank proběhne bez problémů, i když jde o výpis účtu u kterého je předčíslí odděleno od čísla účtu pomlčkou.

2) Pokud při platbě přijaté na účet PayPal dochází k měnové konverzi, bude informace o směnném kurzu (který použil PayPal pro konverzi) vložena do poznámky transakce ve XML souboru. Do ABO/GPC bohužel takovou informaci není možné vkládat - struktura souboru to neumožňuje.

Kupujete-li transformační kredit a platíte přitom přes PayPal, systém vygeneruje fakturu s testovacím FIK. Zatím jde o testovací režim. Od 1.3.2017 počítáme se zavedením EET v produkčním módu a faktury budou generovány s reálným FIK.
Na podnět zákazníků jsme implementovali dávkového zpracování výpisů. Máte-li mnoho výpisů, které potřebujete zpracovat najednou a nechcete je uploadovat zdlouhavě jeden po druhém, zabalte je do archivu ZIP (výpisy PayPal a Raiffeisenbank můžete zbalit do jednoho ZIP). Následně zvolte "Nahrát výpis" a ve formuláři pak: "d) Dávkové zpracování". Systém po nahrání soubor ZIP rozbalí a zařadí všechny výpisy z něj do fronty na zpracování. Dle zatížení servera je zpracuje do cca 5 minut. Po zpracování se objeví transformované soubory ve vaší administraci tam kde obvykle.
Poznámka: Dávkové zpracování pracuje korektně v případě, že není potřebné zadávat číslo účtu.
U některých klientů změnil PayPal uspořádání transakcí ze zestupného (nejstarší transakce v posledním řádku) na vzestupné (nejnovější transakce v posledním řádku). Od 14.11.2016 budou zpracovány korektně i tyto výpisy.
Na biatec.cz používáme zabezpečené spojení přes https.

Změna formátu SEPA XML: před změnou:
<RmtInf><Ustrd>Payment from sasalicen@gmail.com</Ustrd></RmtInf>
<AddtlTxInf>Payment from sasalicen@gmail.com</AddtlTxInf>
po změně:
<RmtInf><Ustrd>Payment from sasalicen@gmail.com for transaction: 123456</Ustrd></RmtInf>
<AddtlTxInf>Payment from sasalicen@gmail.com for transaction: 123456</AddtlTxInf>

Podpora českého SEPA XML
Kromě formátu dle Slovenské bankovní asociace nyní podporujeme i SEPA XML dle formátu České bankovní asociace. Ve kterém formátu se má SEPA XML vytvářet si nastavíte v Můj účtet > Nastavení transformace > Formát SEPA XML > SBA (Slovenská banková asociace) / ČBA (Česká banková asociace). Protože je podpora SEPA XML účetními programy na Slovensku větší, přednastaven je SBA. Účetní programy pro české firmy zatím SEPA XML často vůbec nepodporují.

Temporary hold ve výpisech PayPal
PayPal některým firmám dočasně znepřístupňuje přijaté platby. Ve výpisu je označuje "temporary hold" (při zadržení). V SEPA XML budeme u takových transakcí uvádět poznámku včetně Transaction ID:
<RmtInf><Ustrd>Payment temporary hold by PayPal: 74T21733AA5305003</Ustrd></RmtInf>
<AddtlTxInf>Payment temporary hold by PayPal: 74T21733AA5305003</AddtlTxInf>

Temporary hold released ve výpisech PayPal
PayPal některým firmám dočasně znepřístupňuje přijaté platby. Po cca 20-30 dnech je uvolňuje. Ve výpisu je označuje "temporary hold" + "released" (při uvolnění). V SEPA XML budeme u transakcí uvádět poznámku včetně Transaction ID:
<RmtInf><Ustrd>Payment temporary hold by PayPal released: 7N126325BP302440V</Ustrd></RmtInf>
<AddtlTxInf>Payment temporary hold by PayPal released: 7N126325BP302440V</AddtlTxInf>

Poplatky PayPal a var. symbol
Poplatky v XML souboru už neobsahují var. symbol přijaté platby, aby v účetních programech nedocházelo k párování poplatku a faktury.

Originální výpisy z PayPal se liší u mnoha zákazníků. Máte variabilní symbol ve sloupeci "Invoice Number" nebo "Item ID"? Defaultní hodnota je "Invoice Number". Změnit ji můžete v: Můj účet > Nastavení transformace > Sloupec s var. symbolem (PayPal výpis) > Invoice Number / Item ID